Nedělej to! 3

13. července 2009 v 3:35 | Guiltinka |  Nedělej to!
Po dlouhé době další díl ;)


Lauri naslouchal doktorově hlasu a zatmělo se mu před očima. Ne to nemůžu být pravda. Aki, jeho Aki přece nemůže...nemohl být... "...ale nevím, jestli si bude pamatovat to, co se stalo před tím pokusem o sebevraždu" dokončil doktor a Lauri si oddechl. "Jinak je v pořádku?" zeptal se ho a přemýšlel, jaké další následky to může mít. "Vypadá to že ano...vypumpovali jsme mu žaludek a nyní ho odvezeme do nemocnice...během půl hodiny by se měl probrat, ale necháme si ho tam nejméně do zítřka" oznámil mu doktor a ohlédl se. Sháněli ho a tak na Lauriho kývnul, pokynul mu, aby si nastoupil a odešel. Lauri naskočil a podíval se na Akiho, spícího v nosítkách. Jediné co věděl, že už nikdy nesmí dopustit, aby se Aki trápil kvůli němu.

********************

Seděl v křesle a sledoval člověka, ležícího v nemocniční posteli. Nehýbal se, jen tiché oddechování mu nadzvedávalo hrudník. Lauri se podíval na hodinky. "Pokud se do pěti minut neprobere, tak..." řekl si sám pro sebe a opět stočil zrak k Akimu. Ten sebou slabě škubnul a pohnul hlavou. "Aki?" otázal se ho nejistě Lauri. Aki otočil hlavu směrem k němu a zamžoural do světla zářivky. Laurimu to došlo, vstal a z nočního stolku mu podal brýle. "Díky" ozval se Aki chraplavým hlasem a nasadil si je. "Aki...pamatuješ si to, co se stalo předtím než jsi spolykal ty prášky?" zeptal se ho Lauri odhodlaně. Aki se zadíval do stropu a přemýšlel. "Myslím že jo" odpověděl nakonec. "Super...takže mám na tebe jednu otázku..." začal Lau, ale Aki ho přerušil "já...promiň, měl jsem ti to říct...bylo by to tak lepší, ale já se to bál přiznat, protože vím, že jseš na holky...neměl jsem to v sobě dusit" řekl, jako by mu uměl číst myšlenky. "Ano Aki...měls mi to říct...ale myslím, že v tom, co jsi řekl, je malý háček" Lauri se přisunul blíž k Akiho posteli. Aki se zatvářil nechápavě. "Háček?" opakoval po něm udiveně. "No...myslím s tou mojí...ehm...heterosexualitou" Lauri na chvíli sklopil zrak, ale pak se Akimu zadíval přímo do očí. Díval se na něj a z očí mu tekly slzy.

********************

"Takže pane Hakala, myslím, že už budete schopný jít domů takže ... nashledanou" rozloučila se s Akim sestřička a doktor souhlasně pokýval hlavou. "Ale měl by jste začít víc jíst, jinak skončíte na psychiatrii" varoval ho. Aki kývnul a pohledem sjel rozzářeného Lauriho, který stál vedle něj. Rozloučil se tedy s doktory i se sestřičkou a s Laurim vyšli z nemocnice. Aki se nadechl čerstvého letního vzduchu. "Kam půjdeš? Nechceš jít na čas bydlet ke mně? Dám na tebe pozor, aby jsi zase neudělal nějakou blbost...a taky abych tě kontroloval, že pořádně jíš" nabídl mu Lauri a na malou chvíli ho chytil za ruku. "Když myslíš..." pokrčil Aki rameny "ale aspoň se doma stavím pro věci...a musíme to taky říct klukům". "Kluci počkají...nejdřív se musím postarat o tebe" rozhodl Lauri.

********************

"Pane bože, ty jseš vážně...vychrtlej" poznamenal Pauli když viděl, jak se Aki protahuje na gauči. "No jo porád...mi to nemusíte připomínat" zabručel a odvrátil pohled na Eera. "A proč ses vlastně pokusil o sebevraždu?" zajímalo Pauliho, ale když po něm Eero hodil nebezpečný pohled, dodal ještě "teda...pokud o tom chceš mluvit." "Teď se na to nějak necejtim, pořád mi neni moc dobře...ale určitě vám to řeknu...co nejdřív" slíbil jim Aki a zívnul. "Už je pozdě večer, měli by jste jít...Aki se potřebuje prospat" vyhrknul Lauri, když spatřil Akiho počínání. "OKej...tak nám pak zejtra zavolej, jak je na tom Aki...Zatím kluci" mávnul na ně Eero a společně s Paulim odešli. "Tos nemusel...mě tu nijak nevadili" řekl Aki a zívnul podruhé. "A spát!" zavelel Lauri. "A odneseš mě tam?" zeptal se ho Aki se šibalským úsměvem. "Stejně jsi taková vyžle, že tě lehce unesu" souhlasil Lauri a vzal Akiho do náručí. Ten se k němu okamžitě přitisknul. "Hele ty...můžeš se mě pustit?" rozesmál se Lauri. "Nemůžu...a nechci" zavrněl Aki, načež byl poněkud nešetrně shozen zpěvákem na postel. "Tohle se nedělá" protestoval, ale když si k němu Lauri lehnul a jeho hlavu položil na svojí nahou hruď, už neřekl ani slovo.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama